Kontraktsendringer i usikre tider
tir. 30. sep.
|Oslo og digitalt
Når markedet svinger, forsyningskjeder bryter sammen og prisene skyter i været – hvordan endrer du kontrakten uten å bryte regelverket for offentlige anskaffelser? Få praktiske løsninger og konkrete strategier for risikohåndtering


Tid og sted
30. sep. 2025, 12:00 – 15:00
Oslo og digitalt, Oslo, Norge
Om kurset
Praktiske løsninger for offentlige anskaffelser i et skiftende marked
Dato: 30. september 2025Tid: 12:00 - 15:00
Format: Webinar (direktesendt)
Om webinaret
I en verden preget av økonomisk ustabilitet, forsyningskjedeproblemer og uforutsigbare markedsforhold, står kontraktsparter overfor betydelige utfordringer. Hvordan håndterer du endringer i kontrakter innenfor rammene av regelverket for offentlige anskaffelser? Hvilke muligheter og begrensninger gir EU-retten og norsk rett når markedsforholdene endrer seg drastisk?
Dette praksisorienterte webinaret gir deg verktøyene du trenger for å navigere kontraktsendringer trygt og effektivt i usikre tider.
Du vil lære:
Juridiske rammer for kontraktsendring i offentlige anskaffelser
Praktiske løsninger for håndtering av uforutsette hendelser
Relevante dommer fra EU-domstolen og EFTA-domstolen
Strategier for risikohåndtering og konfliktforebygging
Kontraktsrevisjon: Når og hvordan du kan endre eksisterende avtaler
Hvem bør delta?
Innkjøpere i offentlig sektor
Leverandører til det offentlige
Advokater og juridiske rådgivere
Prosjektledere og kontraktsansvarlige
Alle som arbeider med offentlige anskaffelser og kontraktsforvaltning
Om kursholder
Robert Myhre har 20 års erfaring som advokat med spesialitet innen offentlige anskaffelser. Han har omfattende erfaring med rådgivning for både offentlige oppdragsgivere og private leverandører, og har ført flere prinsipielle saker for norske domstoler og KOFA. Med sin unike kombinasjon av teoretisk kunnskap og praktisk erfaring, formidler Myhre kompleks juss på en lettfattelig og anvendbar måte.
Påmelding
Begrenset antall plasser for å sikre mulighet for spørsmål og diskusjon.
Pris: 3900,- per pers. inkl. kursmateriell og kursdokumentasjon.