top of page

Tilbud kan avvises, dersom leverandøren tidligere har brukt underleverandører uten samtykke fra oppd


I sak C-267/18 var spørsmålet om en tilbyder kan avvises, dersom vedkommende har benyttet underleverandører i tidligere kontrakter, uten at dette var avtalt med oppdragsgiver.

Bakgrunn

Saken gjaldt en kommune i Romania, som hadde inngått en avtale med en leverandør (Delta) i 2014 om renovering av et fritidsanlegg. I juni 2017 hevet kommunen kontrakten, fordi leverandøren hadde benyttet en underleverandør til utførelse av arbeidet, uten at dette var avtalt med kommunen.

CNAIR, som er et rumensk, offentligrettslig organ, kunngjorde en konkurranse 25. juli 2017, om veiarbeid. Delta innga tilbud i konkurransen. CNAIR ble oppmerksom på at kommunen tidligere hadde hevet en kontrakt med Delta, og ba om mer informasjon bra både kommunen og fra Delta.

CNAIR avviste deretter tilbudet fra Delta. Hjemmel for avvisningen tilsvarer forskrift for offentlige anskaffelser § 24-2 (3) f), som bestemmer at oppdragsgiver kan avvise en leverandør "som tidligere har begått et vesentlig kontraktsbrudd i forbindelse med oppfyllelsen av en kontrakt med en oppdragsgiver som er omfattet av anskaffelsesloven. Dette forutsetter at bruddet har ført til heving av kontrakten, erstatning eller lignende sanksjoner".

Dette resulterte i et søksmål, der den rumenske domstolen stilte spørsmål til EU-domstolen om hvordan direktivene skal forstås.

Vilkår for å avvise leverandøren

Først pekte domstolen på at avvisningsbestemmelsen skal sikre at oppdragsgiver har mulighet til å vurdere leverandørenes pålitelighet, og dermed om oppdragsgiver kan ha tillit til leverandøren.

Oppdragsgiver må imidlertid selv foreta en undersøkelse av årsaken til at den tidligere kontrakten ble hevet. Dette for å vurdere om kontraktsbruddet var tilstrekkelig alvorlig til å begrunne heving. Oppdragsgiver må da grundig vurdere om leverandøren faktisk var ansvarlig mangler i gjennomføringen av kontrakten, og om manglene var så vesentlige at kontrakten kunne heves.

CNAIR må på denne bakgrunn vurdere hvor stor del av kontrakten som ble satt bort til underleverandør, og om dette hadde en negativ innvirkning på gjennomføringen av kontrakten.

CNAIR må videre vurderte om kontrakten forutsatte at leverandøren personlig utførte kontrakten, eller om bruk av underleverandør forutsatte samtykke fra kommunen.

CNAIR må også vurdere om bruk av underleverandører kan innebære en vesentlig endring av tilbudet fra leverandøren. Dette vil være tilfelle dersom det settes vilkår som kunne ha fått betydning for konkurransen, da den ble gjennomført.

Men CNAIR må i tillegg vurdere om tilbudet må avvises som følge av at det er gitt uriktige opplysninger i tilbudet, og om tilbudet av den grunn bør avvises. Tilsvarende bestemmelse følger av forskrift om offentlige anskaffelser § 24-2 (3) h), som bestemmer at en leverandøren kan avvises dersom det er gitt "grovt uriktige eller misvisende opplysninger som kan få vesentlig innflytelse på oppdragsgiverens beslutninger om avvisning, utvelgelse eller tildeling, eller som har unnlatt å gi slike opplysninger".

Nærmere om uriktige opplysninger i tilbudet

Det er umiddelbart noe rart at CNAIR skal ha en plikt til å vurdere om en leverandør skal avvises, dersom det er gitt uriktige opplysninger i tilbudet. Avvisningsbestemmelsen, jf. FOA § 24-2 (3) h), gir en rett til å avvise, men ingen plikt. Dommen trekker imidlertid i retning av at oppdragsgiver har en plikt til å vurdere om tilbudet skal avvises, dersom det oppdages at opplysninger i tilbudet er uriktige.

Domstolen sier imidlertid i forlengelsen av dette, at leverandøren hadde en plikt ut fra lojalitetskrav, å gjøre oppdragsgiver oppmerksom på at den tidligere kontrakten formelt var hevet. Allerede i tilbudet skulle leverandøren ha gitt all informasjon som var nødvendig, for å kunne vurdere om bruken av underleverandører ga grunnlag for å heve kontrakten. Denne informasjonen skulle vært gitt i ESPD-skjemaet.

Leverandørens rett til å argumentere mot at tilbudet avvises

Til slutt pekte domstolen på at dersom det legges til grunn at tilbudet kan avvises, har leverandøren har rett til å dokumentere at han har truffet tiltak som er tilstrekkelig til at tilsvarende feil og mangler skjer igjen.


 
 
  • Oppdateringskurs for tidligere kursdeltakere
    Oppdateringskurs for tidligere kursdeltakere
    26. mai 2025, 10:00 – 11:00
    Digitalt
    Hold deg faglig oppdatert – på kun én time Har du deltatt på våre kurs i offentlige anskaffelser? Da kan du bli med på våre digitale oppdateringskurs, der vi gjennomgår nye avgjørelser fra KOFA og domstolene og ser på hva de betyr i praksis.
  • Evalueringsmodeller og poengsystemer
    Evalueringsmodeller og poengsystemer
    tir. 03. juni
    03. juni 2025, 10:00 – 15:20
    Oslo og digitalt, Oslo
    Vil du lære hvordan du effektivt kan evaluere tilbud og sikre de beste avtalene for din virksomhet? Delta på vårt kurs om evalueringsmodeller, og få praktiske verktøy og innsikt som hjelper deg å navigere i komplekse anskaffelser. Perfekt for deg som ønsker å forbedre dine evalueringer
  • GDPR og forretningshemmeligheter i offentlige anskaffelser
    GDPR og forretningshemmeligheter i offentlige anskaffelser
    12. juni 2025, 10:00 – 15:20
    Webinar
    Hvordan håndterer du innsyn, sladding og taushetsplikt – uten å trå feil? Dette kurset gir deg oversikt over regelverket og praktiske råd for å vurdere hva som kan unntas offentlighet, hvordan du behandler personopplysninger korrekt, og hvordan du dokumenterer vurderingene dine.
  • Basiskurs
    Basiskurs
    tir. 17. juni
    Digital undervisning
    17. juni 2025, 10:00 – 15:20
    Digital undervisning
    Lær hvordan du unngår vanlige fallgruver, optimaliserer prosessene dine, og sikrer at du alltid er i tråd med gjeldende lovverk. Kurset er designet for både nybegynnere og erfarne aktører, og gir deg verktøyene du trenger for å lykkes.
  • Rammeavtaler - leverandørkurs
    Rammeavtaler - leverandørkurs
    tor. 28. aug.
    28. aug. 2025, 12:00 – 15:00
    Webinar
    Er du leverandør til det offentlige – eller vurderer du å bli det? Da bør du forstå hvordan rammeavtaler fungerer. Dette kurset gir deg innsikten du trenger for å vinne rammeavtaler – og få bestillinger!
  • Basiskurs
    Basiskurs
    tir. 02. sep.
    Oslo eller Digitalt
    02. sep. 2025, 10:00 – 15:20
    Oslo eller Digitalt, Oslo, Norge
    Lær hvordan du unngår vanlige fallgruver, optimaliserer prosessene dine, og sikrer at du alltid er i tråd med gjeldende lovverk. Kurset er designet for både nybegynnere og erfarne aktører, og gir deg verktøyene du trenger for å lykkes.
  • Bygg- og anleggsanskaffelser
    Bygg- og anleggsanskaffelser
    tir. 16. sep.
    Oslo eller digitalt
    16. sep. 2025, 10:00 – 14:20
    Oslo eller digitalt, Oslo, Norge
    Navigerer du gjennom jungelen av spesialregler for bygg- og anleggsanskaffelser, med kontraktskjedebegrensninger, arbeidsrettslige krav og grensedragninger mellom eiendomskjøp og entreprisekontrakter?
  • Miljø- og bærekraft ved offentlige anskaffelser
    Miljø- og bærekraft ved offentlige anskaffelser
    tir. 30. sep.
    30. sep. 2025, 10:00 – 15:20
    Oslo eller digitalt, Oslo, Norge
  • Kontraktsendringer i usikre tider
    Kontraktsendringer i usikre tider
    tir. 30. sep.
    30. sep. 2025, 12:00 – 15:00
    Oslo og digitalt, Oslo, Norge
  • Konkurransegrunnlag som fungerer
    Konkurransegrunnlag som fungerer
    man. 27. okt.
    Oslo eller digitalt
    27. okt. 2025, 10:00 – 15:20
    Oslo eller digitalt
    Kvalifikasjonskrav, kravspesifikasjon og tildelingskriterier i praksis
  • Evalueringsmodeller og poengsystemer
    Evalueringsmodeller og poengsystemer
    tir. 11. nov.
    11. nov. 2025, 10:00 – 15:20
    Oslo og digitalt, Oslo
    Vil du lære hvordan du effektivt kan evaluere tilbud og sikre de beste avtalene for din virksomhet? Delta på vårt kurs om evalueringsmodeller, og få praktiske verktøy og innsikt som hjelper deg å navigere i komplekse anskaffelser. Perfekt for deg som ønsker å forbedre dine evalueringer
  • Rammeavtaler
    Rammeavtaler
    tor. 20. nov.
    Oslo og digitalt
    20. nov. 2025, 11:00 – 16:20
    Oslo og digitalt, Oslo, Norge
    Bli ekspert på rammeavtaler og opsjoner ved offentlige anskaffelser med vårt målrettede kurs. Oppdag hvordan du effektivt kan forhandle og administrere kontrakter. Registrer deg i dag og ta kontroll over dine offentlige prosjekter! Det er også mulig å delta på kurset online.
  • Anbudskonkurranser
    Anbudskonkurranser
    tor. 27. nov.
    webinar
    27. nov. 2025, 12:30 – 15:00
    webinar
    Kurset fokuserer på forhandlingsforbudet og avvisning av tilbud som avviker fra kravspesifikasjonen.
  • Basiskurs
    Basiskurs
    tir. 02. des.
    Oslo eller Digitalt
    02. des. 2025, 10:00 – 15:20
    Oslo eller Digitalt, Oslo, Norge
    Lær hvordan du unngår vanlige fallgruver, optimaliserer prosessene dine, og sikrer at du alltid er i tråd med gjeldende lovverk. Kurset er designet for både nybegynnere og erfarne aktører, og gir deg verktøyene du trenger for å lykkes.
  • Hvordan vinne anbud – et praktisk kurs for leverandører
    Hvordan vinne anbud – et praktisk kurs for leverandører
    09. des. 2025, 12:00 – 15:00
    Webinar
    Vil du vinne flere offentlige anbud? Lær hvordan du forstår kravene, scorer høyt på kvalitet – og unngår de vanligste tabbene. Vi viser deg hvordan du priser taktisk, samarbeider lovlig og leverer tilbud som faktisk vinner. Et praktisk kurs for leverandører som vil ha resultater, ikke bare erfaring.
Anbudskonkurranser
Anbudskonkurranser
When
29. apr. 2025, 12:30 – 15:00
Where
webinar
bottom of page